Naše filozofie

Náš vzdělávací program je hlavní předností naší školy. Je zpracovaný do čtyř základních bloků a dále rozpracován na podtémata, která se cyklicky opakují a navzájem prolínají.

Naše filozofie

Ve třídě jsou děti věkově smíšené pod pedagogickým dozorem dvou učitelek. V průběhu dne mluví jak v českém, tak v anglickém jazyce. Pedagog angličtiny na děti mluví česky pouze v nutných situacích. Formou her a vhodně zvolených metod se dítě přirozeným a nenuceným způsobem učí cizí jazyk a ukládá si do paměti novou slovní zásobu. Během práce s dětmi uplatňujeme hlavní pedagogické zásady J. A. Komenského:

• Zásada názornosti – důležitý je vlastní prožitek a přímé zkušenosti dítěte
  • v Zásada systematičnosti a soustavnosti – veškeré témata na sebe navazují, jsou propojené a reagují na aktuální situace ve školce
  • Zásada aktivnosti – děti jsou jak pozorovatelem, tak aktérem. Je potřeba nebát se prosadit a uplatnit získané zkušenosti
  • Zásada trvalosti – pro naplnění pocitu bezpečí dítě potřebuje stálost v denním režimu a opakující se rituály
  • Zásada přiměřenosti – naši pedagogové při své práci vychází z úrovně zrání dítěte, z jejich schopností, možností a dovedností

Vzdělávací program je komplexní souhrn všech činností a aktivit a každá jednotlivá věc v něm má svůj smysl a účel a je důležitá pro správný a vyvážený rozvoj dítěte. Tematicky je program sestaven tak, abychom byli schopni u každého dítěte odhalit oblast, ve které se může najít a která je mu blízká a zajímá ho. Během výuky klademe velký důraz na upevňování základních životních hodnot.

PODZIM
MOTÝL KŘÍDLY MALUJE A PODZIM NÁM ČARUJE
ZÁŘÍ
Hola, hola školka volá